Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
88 Animesh Singh St Ives Wahroonga Cricket Club 2nd DivisionSF 1 Paki Dabangg Cricket Club
83* KPS KAHLON Harris Park Cricket Club 16th DivisionSF 1 Parramatta Telugu Warriors.
82* Muhammad Ali Paki Dabangg Cricket Club 2nd DivisionSF 1 St Ives Wahroonga Cricket Club
75* Praveen R Annareddygari Parramatta Telugu Warriors. 16th DivisionSF 1 Harris Park Cricket Club
68 Maheep Mahajan Chatswood West Cricket Club 14th DivisionSF 1 Chatswood Gypsies Cricket Club
68 Chris Walker St Ives Wahroonga Cricket Club 2nd DivisionSF 1 Paki Dabangg Cricket Club
63 Ash Kudor Mighty Ducks 22nd DivisionSF 1 St Matthews Baulkham Hills Cricket Club
62* Dilruk Wasalage Galungara Cricket Club 18th DivisionSF 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club
59* Madushan Bandara Summer Hill Cricket Club 20th DivisionSF 1 Chatswood Gypsies Cricket Club
58* Basit Ali Gladiators 2nd DivisionSF 1 Beacon Hill Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
5/24 Tim O'Connor Mighty Ducks 22nd DivisionSF 1 St Matthews Baulkham Hills Cricket Club
4/12 Deepak Verma St Matthews Baulkham Hills Cricket Club 22nd DivisionSF 1 Mighty Ducks
4/16 Himanshu Warde UBS XI 6th DivisionSF 1 Furious Sixers Cricket Club
4/16 Chandana Ranatunga Galungara Cricket Club 18th DivisionSF 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club
4/44 Manpreet Singh Paki Dabangg Cricket Club 2nd DivisionSF 1 St Ives Wahroonga Cricket Club
3/0 Cameron Wallace Mulgoa Valley Cricket Club 18th DivisionSF 1 Artarmon Maestros Cricket Club
3/5 James Griffiths GSNDS 20th DivisionSF 1 EdgeMasters
3/6 Benjamin Rawat Summer Hill Cricket Club 20th DivisionSF 1 Chatswood Gypsies Cricket Club
3/11 Karan Shah Artarmon Maestros Cricket Club 16th DivisionSF 1 Marrickville Cricket Club
3/12 Mark Tape Bushpigs 6th DivisionSF 1 Parramatta Telugu Warriors.
3/12 Lachlan Drummond GSNDS 20th DivisionSF 1 EdgeMasters
3/13 Kris W Corbett Bushpigs 6th DivisionSF 1 Parramatta Telugu Warriors.
3/19 Anush Sharma UBS XI 6th DivisionSF 1 Furious Sixers Cricket Club
3/23 Craig Jenns Glenbrook Blaxland Cricket Club 18th DivisionSF 1 Galungara Cricket Club
3/25 Prashant Barwal Sydney United Sports Club Inc. 4th DivisionSF 1 GenX Sports Club
3/27 Armaan Sidhu Royals Cricket Club 12th DivisionSF 1 Malabar United
3/29 Madushan Bandara Summer Hill Cricket Club 20th DivisionSF 1 Chatswood Gypsies Cricket Club
3/36 Harish Kampati Parramatta Telugu Warriors. 16th DivisionSF 1 Harris Park Cricket Club

Hat-Tricks

Consec WktsPlayerClubGradeRndInnsOpposition
3Himanshu Warde UBS XI 6th DivisionSF 1 Furious Sixers Cricket Club

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
50 Romel Bishnoi Mulgoa Valley Cricket Club 18th DivisionSF 1 Artarmon Maestros Cricket Club
40 Jatin ARORA St Matthews Baulkham Hills Cricket Club 22nd DivisionSF 1 Mighty Ducks
30 Rutik Parekh Sydney United Sports Club Inc. 4th DivisionSF 1 GenX Sports Club
30 Mayur M Devadiga Chatswood Gypsies Cricket Club 12th DivisionSF 1 Red Sun Cricket Club
30 Bharath Ganapathy Chatswood Gypsies Cricket Club 8th DivisionSF 1 Victorious Secret
21 Sarath Prakki Chatswood Gypsies Cricket Club 12th DivisionSF 1 Red Sun Cricket Club
21 Colin R Grant St Ives Wahroonga Cricket Club 2nd DivisionSF 1 Paki Dabangg Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
8/273 Paki Dabangg CC 2nd DivisionSF 1 Cammeray Saints B
9/267 Cammeray Saints B 2nd DivisionSF 1 Paki Dabangg CC
8/254 Harris Park C 16th DivisionSF 1 Parramatta Telugu Warriors D
6/253 Parramatta Telugu Warriors D 16th DivisionSF 1 Harris Park C
4/231 Coogee Bay Rebels B 14th DivisionSF 1 Kingsmen XI
9/223 Kingsmen XI 14th DivisionSF 1 Coogee Bay Rebels B
4/210 SRT XI B 10th DivisionSF 1 North Sydney Leagues B
6/206 North Sydney Leagues B 10th DivisionSF 1 SRT XI B
7/204 Sydney United B 4th DivisionSF 1 Gen X Tigers C
9/191 Gen X Tigers C 4th DivisionSF 1 Sydney United B

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
89 S Haq - W Lugsdin Chatswood Gypsies K 20th DivisionSF 1 Summer Hill B
88 D Verma - S AHMED St Matthews Baulkham Hills 22nd DivisionSF 1 Mighty Ducks
83 K KAHLON - G Jamwal Harris Park C 16th DivisionSF 1 Parramatta Telugu Warriors D
79 A Singh - M Marouk Cammeray Saints B 2nd DivisionSF 1 Paki Dabangg CC
70* R Dhaigude - J Brahamanandam Artarmon Maestros E 16th DivisionSF 1 Marrickville Polar Bears A
67 R Brennan - A Kudor Mighty Ducks 22nd DivisionSF 1 St Matthews Baulkham Hills
65 S John - A Dube Chatswood Gypsies G 14th DivisionSF 1 Chatswood West A
61 M Ali - S Alam Paki Dabangg CC 2nd DivisionSF 1 Cammeray Saints B
61 DC Gordon - M Thomson North Sydney Leagues B 10th DivisionSF 1 SRT XI B
60 R Hing - J Hughes-Smallwood Doncaster Bushpigs 6th DivisionSF 1 Parramatta Telugu Warriors A